جذب از محله و جذب سینه به سینه

مکان جذب بعدی که برای ما مد نظر است و نگاه ها معطوف به آن شده است محله می باشد. محله ای که مسجد ما در آن قرار دارد و به نظر می رسد پتانسیل خوبی برای جذب نوجوانان و جوانان دارد.

روش های جذب از محله بستگی به آن محله نیز دارد، برگزاری برنامه های عمومی مانند هیات های عزاداری در ایام محرم و یا جشن نیمه شعبان و برگزاری جشن در ایام الله دهه فجر، فرصت های خوبی به جهت جذب افراد به مسجد می باشد.

برگزاری مسابقات ورزشی مانند مسابقه دو ویا لیگ فوتبال در محله و یا برگزاری پیاده روی ورزشی خانوادگی ، فرصت های بسیار عالی هستند. در این مسابقات باید افراد شناسایی شوند و ارتباط اولیه با آن ها شکل بگیرد.

یکی از متداول ترین روش های جذب، جذب فردی و سینه به سینه می باشد. افرادی در حلقات شما هستند که توانایی مدیریت بر بچه ها را دارند و به قول معروف لیدر هستند. از این بچه ها بخواهید تا دوستان خود را به مسجد بیاورند و آن ها را با شما آشنا سازند. به این روش جذب فردی و سینه به سینه می گویند. یعنی افراد توسط خود بچه ها جذب می شوند. و این نوع جذب بسیار تاثیر گذار می باشد. این نوع جذب در مکان محله،مدرسه و جامعه می باشد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *