قدم‌‌های نورانی

پیامبر فرمود: هر کس بسوی یکی از مساجد، قدم بردارد تا وقتی که به منزلش برگردد، در هرگام ده ثواب به او داده می‌شود، ده گناهش بخشیده می‌شود و ده درجه بالا می‌رود. (بحار ج 83 ص367)

پیامبر به ابوذر فرمود:‌ای اباذر، بی شک خداوند مادامی که تو در مسجد نشسته ای، در ازای هر نفسی که می‌کشی، درجه‌ای در بهشت می‌بخشد وفرشتگان بر تو درود می فرستند و در عوض هر نفست ده حسنه برایت نوشته می‌شود و ده گناهت بخشیده می‌شود. (بحار ج 83 ص370)
سؤال: چرا خداوند به کسانی که مسجد می‌روند ، این‌قدر اجر و ثواب می‌دهد؟ نشستن در مسجد و این قدر ثواب؟!!!!

بچه‌‌های عزیز، حتماً تا به حال اتفاق افتاده که خانه کسی به مهمانی برویم که ما را خیلی دوست داشته باشد. صاحب خانه به ما محبت زیادی می کند و از ما به خوبی پذیرایی می کند. بهترین میوه‌ها و غذاها را برای مهمانش می آورد. چون دوست دارد که مهمان عزیزش، درخانه او بیشتر بماند و لحظه‌‌های شیرینی برای میهمان به خاطره بماند.
زمانی که ما به مسجد می‌رویم، میهمان‌‌های خدا هستیم وخدای مهربان، صاحب خانه است. خداوند دوست دارد که بندگان عزیزش، در مسجد بیشتر مانده و با صاحب خانه زمان بیشتری را هم‌صحبت شوند.

امام حسین(ع) می‌فرماید: اهلُ المسجدِ زوار الله وحقٌّ علی المزورِ التحفه لزائرهِ (کلم الزهراء ص150)
اهل مسجد زائران خداوند هستند و شایسته است که صاحب خانه به زائرانش هدیه بدهد.

برخی از هدیه‌‌های خداوند به میهمانان خود در مسجد:

مربی گرامی این شکل را در تخته بکشد و در مورد هر کدام از این هدایای خداوند به اهل مسجد توضیحات مختصری در مورد آن به بچه‌ها بدهد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *