چشم به راه او( یاد امام زمان کردن)

به نام خدایی که هرکجا باشیم با ماست
به یاد ماست و دوستدار همه بچه هاست
بچه‌های عزیز سلام، پسرای خوب، دخترای گل سلام، ببینم امروز همه شاداب و سَرحال هستید؟ الحمدلله…


داستان
نرگس خانم (اگردانش آموزان پسر بودند؛ علی آقا) خیلی خوشحال بود. داشت لحظه‌شماری می‌کرد. نگاهی به ساعت خانه ‌اند اخت و نگاهی به زنگ خانه.
بچه‌های عزیز قرار بود «خاله» نرگس خانم بیاید به خانه آنها، خیلی وقت بود که نرگس کوچولو خاله را ندیده بود دلش برای خاله‌اش یک ذره شده بود. کم کم داشت حوصله‌اش سر می‌آمد.رفت پیش مامان و به او گفت: مامان چقدر انتظار کشیدن سخت است، خسته شدم از بس به ساعت نگاه کردم.

مامان به نرگس گفت عزیزم اگر می‌خواهی انتظار برای تو سخت نباشد بیا تا برای آمدن خاله، هم خانه را آماده کنیم و هم در غذا درست کردن به من کمک کن. اگر این کار را انجام دهی انتظار برای تو لذت بخش‌تر خواهد بود.
نرگس با خودش گفت: خاله جونم از نامرتب بودن خانه و کثیف بودن خانه و حیاط بدش می‌آید.
بچه‌های عزیز کاش شما هم بودید تا به او کمک می‌کردید. نرگس اول رفت و جلوی درب خانه را جارو و آب‌پاشی کرد. یک نگاهی به جلوی خانه ‌انداخت، خیلی تمیز و قشنگ شده بود.
بعد شروع کرد به تمیز کردن حیاط خانه. باد آمده بود و خاک و زباله‌های کوچک را در حیاط پهن کرده بود. به هر حال نرگس مشغول تمییز کردن حیاط خانه شد. مامان هم آمده بود تا به نرگس کمک کند اما نرگس گفت مامان شما غذا را آماده کنید من خودم حیاط را تمییز می‌کنم. مامان گفت آفرین به دختر گلم که به من کمک می‌کند. خدا حفظت کند عزیزم.
وقتی که تمیز کردن حیاط خانه تمام شد نرگس دستش را به کمرش گذاشت و گفت: «آخ که چقدر خسته شدم اما عیب نداره عوضش خانه برای آمدن خاله آماده شد».
نرگس بعد از اینکه دست و صورتش را کنار حوض آب شست وارد اتاق شد. دید مامان اتاق را تمیز و مرتب کرده. مامان گفت: خسته نباشی دختر عزیزم چون دیدم خسته شدی گفتم داخل خانه را من مرتب کنم. نرگس تا خواست حرف بزند ناگهان صدای زنگ در خانه زده شد. نگاهی به مامان کرد و گفت یعنی خاله آمد؟
بدو بدو رفت به سمت در خانه و در را باز کرد اما کسی را پشت در ندید! یعنی چی؟ پس کی بود که در زد؟ می‌خواست برگردد که ناگهان دید خاله از پشت دیوار گفت: سلام نرگس خانم، مهمان نمی‌خواهید؟
نرگس که از خوشحالی پر درآورده بود دوید بغل خاله و سلام و احوال پرسی کرد. بله بچه ها، انتظار نرگس هم به سر آمد، وقتی خاله داشت وارد خانه می‌شد گفت: به به چه خانه تمیزی، چه حیاط خوشگلی. نرگس با خوشحالی گفت خاله جون من اینها را تمیز کرده ام. خاله گفت آفرین خاله جون معلومه که حقیقتاً منتظر من بودی، چون هرکسی که منتظر عزیزی باشد خودش را آماده می‌کند.
این هم از داستان نرگس خانم که آخر انتظارش به سر آمد و خاله مهربونش را دید.
خب بچه‌های زرنگ، ما همه منتظر امام زمان هستیم ببینیم در این انتظار چه کارهایی را برای آمدن ایشان باید انجام بدهیم.

اول؛ به یاد حضرت مهدی بودن. اما چگونه؟
1. دعا خواندن برای سلامتی امام زمان، ببینم شما بچه‌های گل می‌دانید چه دعایی برای سلامتی ایشان خوانده می‌شود؟ آفرین اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن … .
2. رفتن به مکان‌هایی که مربوط به امام زمان است، مثل مسجد مقدس جمکران. ببینم بچه‌های عزیز چند نفر از شما به مسجد جمکران رفته؟
تذکر: مناسب است مربی تصویر مسجد مقدس جمکران را به دانش آموزان نشان دهد.
3. شرکت در مراسم‌هایی که به یاد امام زمان برگزار می‌شود، مثل دعای ندبه. بچه‌های عزیز در محله شما کجا دعای ندبه برگزار می‌شود؟
دوم؛ یاری کردن امام زمان
شاید بپرسید چگونه می‌توانیم ایشان را یاری کنیم؟ عجله نکنید الآن به شما می‌گویم.
1. خوب درس خواندن
وقتی حضرت مهدی ظهور می‌کنند، یاران زرنگ می‌خواهند؛ پس اگر ما الآن خوب درس بخوانیم ایشان را یاری کرده‌ایم. بچه‌هایی که خوب درس می‌خوانند امام زمان را شاد می‌کنند.
2. حمایت از مردم مظلوم
یعنی چطور ما می‌توانیم از مردم مظلوم حمایت کنیم؟! الآن برای شما مثالی می‌زنم تا متوجه بشوید.
امام خمینی (ره) روز قدس را به عنوان حمایت از مردم مظلوم فلسطین قرار دادند و هرساله مردم این روز را گرامی می‌دارند. بچه‌های با هوش بگویید ببینم روز قدس چه زمانی است؟ آفرین. آخرین جمعه ماه مبارک رمضان. وقتی ما در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم در حقیقت از مردم مظلوم حمایت کرده ایم و این نمونه‌ای از یاری کردن امام زمان است؛ چون ایشان هنگام ظهور از تمام مظلومان دنیا حمایت می‌کنند.
شعر
بچه‌های عزیز حاضر هستید با هم سرود بخوانیم؟
آفرین شما عزیزان جواب می‌دهید مهدی آل فاطمه.
تو آخرین امام ما          مهدی آل فاطمه
رکوع من قیام من          مهدی آل فاطمه
تو ماه تابان منی          مهدی آل فاطمه
نور دوچشمان منی         مهدی آل فاطمه
ای همه حاصلم بیا          مهدی آل فاطمه
مهر تو در دلم بیا          مهدی آل فاطمه
آمده‌ام به جمکران         مهدی آل فاطمه
بگیرم از تو من نشان        مهدی آل فاطمه
ندبه به یادت می‌خونم        مهدی آل فاطمه
جهان در انتظار تو          مهدی آل فاطمه
تذکر: مربی می‌تواند چند نفر را انتخاب کرده تا در جلسه آینده این سرود را باهم بخوانند و هدیه‌ای هم برای آنها در نظر بگیرد.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *