مکان و روش

حال دو نکته به ذهن می آید:

  1. از چه مکان هایی باید جذب صورت بگیرد؟
  2. با چه روش هایی باید جذب صورت بگیرد؟

سوال اول این است که به کجا برویم و اصلا جذب در چه مکان هایی باید اتفاق بیفتد. سوال دوم هم کاملا واضح و بی شبهه است که با چه روش هایی می توان این افراد را به مجموعه تربیتی خودمان جذب کنیم.

قصد داریم نکته هایی را به شما بگوییم که کاربردی باشند و حتی می توان گفت نکته هایی که تا به حال کمتر به شما گفته شده است. در این قسمت هم قصد ما این است و می خواهیم به صورت کاملا آموزشی برای شما برنامه جذب را پیاده کنیم پس این قسمت ها را به خوبی مطالعه بفرمایید.

مکان و روش 

قبل از شروع این بحث چند نکته الزامی است که بگوییم. ابتدا باید بدانیم و این را برنامه ریزی کنیم که ما قرار است چه سنی را در چه بافت اجتماعی و از چه فرهنگی جذب کنیم. این را حتما در نظر بگیرید که برای هر سنی و هر منطقه ای از ایران بزرگ برنامه ای جداگانه لازم است.

خیلی مختصر اشاره ای به اقسام جذب کنیم:

  1. جذب عمومی : این نوع جذب یعنی شما قصد دارید به صورت دسته جمعی افرادی را وارد تشکیلات نمایید. این نوع جذب مخصوص محله و مدرسه می باشد.
  2. جذب تخصصی : این نوع جذب احتیاج به وقت و برنامه ریزی بیشتری دارد. این نوع جذب مختص مدرسه و خانواده و هیئات مذهبی می باشد. به عنوان مثال شما قصد دارید که فقط افراد نخبه و مستعد را از یک مدرسه جذب کنید که این خود برنامه ای جداگانه می خواهد.
  3. جذب سینه به سینه : این نوع جذب را نیز در انتهای کلام توضیح می دهیم و تبیین خواهیم کرد.
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *